U13 – Finálový turnaj Zimní ligy Ládi Štěpána mladších žáků – Zašová 12.2 2022

Sestava: Turnaj odmakali: Amálka, Mája, Rozárka, Sára, Filip, Kryštof, Štěpán, Patrik, Vojta, Damián, Ondra a Matyáš

V sobotu 12.2 vyvrcholil v Zašové jubilejní 10.ročník Zimní ligy mladších žáků, na který jsme se kvalifikovali díky pěknému 2. místu z kvalifikačního turnaje .  Čekaly na nás utkání ve skupině a dle následného umístění boje v playoff nebo o umístění.  Skupinu jsme tvořili společně s týmy Rožnova, Valašské Polanky, Vsetína, zápasy pak následovaly ve stejném pořadí.

Bohužel, jsme se jako hráči dostavili až na druhý zápas s Valašskou Polankou. Myšleno tak, že první náš zápas s týmem Rožnova vypadal, jako by všichni naši hráči ještě spali. Než jsme se rozkoukali bylo po zápase a výsledek 1:6. Studená sprcha nás probrala a v dalším utkání s Valašskou Polankou to bylo vidět. Soupeře v první polovině utkání skoro nepouštíme na vlastní polovinu, kterou svým přehledem, výběrem místa, technikou s míčem, úplně zamkli Filip se Štěpánem. Oba zásobují pravidelně rotující spoluhráče v útoku přihrávkami do volných prostor.  A ano,  i v tak malém prostoru jaký hala v Zašové pro fotbal poskytuje, se dají vymyslet a provést krásné, oku lahodící, akce a přihrávky.  Z velké části i díky těmto prvkům soupeře  tlačíme, tlačíme, tlačíme. Výsledek výhra 6:3. Poslední utkání ve skupině s týmem Vsetína určí, zda postoupíme do semifinále (v případě výhry) nebo budeme bojovat o umístění na 5-8. Utkání končí naší prohrou 1:2, kdy rozhodující gól inkasujeme z ojedinělé akce soupeře čtyři vteřiny před koncem. Více jak 70% hry soupeře přehráváme a je neuvěřitelné z jakých šancí se nám nepovede střelit góly.

V následném utkání  hrajeme o to,  zda se budeme rvát o 5 nebo 7místo v celkové tabulce.  Soupeřem jsou kluci z Hoštálkové/Kateřinic, po našem tlaku a srovnání  na 1:1 dostáváme, po individuální chybách, rychle dva góly a už nemáme sílu na zvrat.(1:3)  Poslední utkání tedy hrajeme o 7 -8 místo s týmem Zašové. Po dobrém vstupu sice zase dostáváme gól jako první, ale ještě se vzepneme k vyrovnání. To je, ale již vše, pak už dostáváme v rychlém sledu tři góly a s vírou ve zvrat odešly i poslední zbytky fyzických sil.  (2:8)

Všem zúčastněným patří velká pochvala za nasazení, bojovnost a vůli porvat se o výsledek.

Trenéři David, Honza.

Celkové výsledky zde: https://ofsvsetin.cz/2022/02/13/vitezem-desateho-rocniku-zimni-ligy-ladi-stepana-mladsich-zaku-se-stal-fc-roznov/