U13 JEDE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

sd TJ Sokol Jarcová/FK Jablůnka - FC Velké Karlovice + Karolinka 5:2 (4:1)

Datum utkání: 15.10.2022 - 11:15
Odehraný čas: 2 × 30 minut
Sestava: Max, Tomáš, Martin, Honza, Vašek, Jakub, Víťa, Amálka, Kamča, Robin, Vojta
Góly: Vašek 2x, Víťa, Amálka, Jakub

Po sérii kvalitních výkonů v řadě, jsme chtěli dobrou formu potvrdit v utkání proti soupeři z horní poloviny tabulky. Od prvních minut jsme se zakousli do soupeře a po sérii šancí před brankou hostí byla otázkou času, kdy padne první branka. Přišla 6 minuta když se před brankou hostí skvěle orientoval domácí Víťa a bylo to 1:0. Druhá branka padla v zapětí, když Vašek z hranice 10 metrů nikým neatakován vystřelil na branku hostí a jeho levačka se nemýlila  domácí šli do vedení 2:0. Hra měla spád a domácí hráli s chutí. Akce zakončovali střelbou a brankář hostí si nemohl stěžovat že je mu zima. Když Honza zatáhl míč po levé straně a jeho centr pohotově zakončila Amálka do branky hostí  bylo to 3:0 zdálo se že utkání dohrajeme  v klidu. Postupem času jsme začali hrát hru, která nám moc nesedí. Ztráceli jsme zbytečně míče a soupeř převzal iniciativu na svoje kopačky, když po nedůrazném bránění domácí obrany a chybě našeho  brankáře ve 20 minutě  snížili na 3:1 hostům narostla křídla. Zlepšili pohyb a začali si vytvářet brankové příležitosti, ale naše celé mužstvo dobře bránilo a soupeře drželo dál od naší branky. V 28 minutě jsme založili rychlí protiútok. Obránce hostí si pomohl faulem a pískal se přímý kop. Na exekutora přímých kopů máme Vaška. Jeho střela po zemi znamenala uklidňující branku na 4:1.

Druhý poločas se hrál vyrovnaný zápas. Hosté byli odvážnější a zakládali rychlé protiútoky. Upozorňuji hráče, že polevit v koncentraci se nevyplácí a zápas se hraje celých 60 minut. To se také stalo. Zbytečná ztráta míče ve středu hřiště, když hostující hráč projevil větší důraz v osobním souboji a jeho střela znamenala  snížení na  4:2. Podíval jsem se na tabuli časomíry a vidím do konce zápasu 10 minut, říkám si že musím něco změnit. Do útoku jsem poslal Jakuba Vančuru a ten se osvědčil. Ten šel důrazně do osobního souboje z brankářem hostí, když přehlavičkoval brankáře hostí a bylo to 5:2. V zápětí rozhodčí ukončil zápas a radost domácích byla zasloužená. Poděkovat musím celému mužstvu za předvedený výkon. Zvlášť si cením výkonu holek Amálky a Kamči, které bojovali a byli svým výkonem přínosem pro celé mužstvo. Jen tak dál.

Broňa +Pavel