U15 – HODNOCENÍ PODZIMU

Do nové sezóny jsme vstupovali plni očekávání, protože pro spoustu z nás (hráči i trenéři) to znamenal přechod z malého (7) fotbalu na velký (11). Hráčský kádr doznal hodně změn, někteří odešli do dorostu a někteří zkusit štěstí v ligových týmech (Vsetín,Valmez a holky do Zlína). Do sezóny jsme vstupovali s úmyslem co nejrychleji zapracovat ml. hráče do systému, který fungoval tak skvěle minulou sezónu. A to se podařilo!!! I když se nám po celou sezónu doslova hromadilo jedno zranění za druhým,  tak se díky skvělé obraně v čele s oběma brankáři a výborné práci zálohy podařilo obsadit po podzimní části výborné 2 místo. Hrou v poli jsme v rámci naší skupiny Krajské soutěže jednoznačně dominovali a pouze vedoucí tým z Chropyně se nám vyrovnal.  Proč jsem nevzpomněl útok? Tam nás kvalitativně tlačí achillova pata nejvíce a tam bude zaměřena velká část zimní přípravy s cílem zdokonalit a zkvalitnit, jednak koncovku, tak i celkové myšlení a chování utočníků. Ať i hráči s krátkou herní praxí jsou schopni zvednout své výkony v poslední třetině hřiště před soupeřovou brankou během jarní části soutěže.

Obrazem výkonů celého týmu byl i fakt, že pro přátelská utkání si nás vyžadali  ligové celky v našem okolí ( ValMez, Vsetín, Hranice). V měření s těmito celky jsme, z našeho pohledu obstáli. Tým  VM U14 jsme přehráli, jak úrovní hry tak i výsledkově (výhra 6:3),  se Vsetínem U15 jsme podali, herně, jeden z nejlepších výkonů, kdy jsem po celý zápas vedli a soupeř zachraňoval remízu 4:4  v posledních minutách utkání hraného na 90 minut.  Posledním do trojlístku ligových týmu bylo mužstvo z Hranic na Moravě, výsledkově i herně, zatím, nejkvalitnější soupeř proti kterému jsme stáli.  V prvním poločase jsme navázali na výkon proti Vsetínu a herně jsme předváděli velmi kvalitní výkon, jenž uznale kvitovali jak trenéři soupeře, tak i diváci.  V druhé části se projevil výkonnostní rozdíl mezi týmy a utkání končí prohrou 7:3.  Nicméně ze srovnání s ligovými celky, při vědomí velikosti našeho spojeného kádru, jsme vyšli velmi dobře a více než se ctí.