Úspěšný vstup do Krajské soutěže pro mladší žáky U12

Juřinka-Krhová : Jarcová-Jablůnka 0:7

Datum utkání: 05.09.2020 - 11:15
Odehraný čas: 60 minut (2*30)
Sestava: Hrabovský Matěj,Hadaš Jakub ,Bořuta Jáchym, Krchňák Matěj, Kuráň Vojtěch ,Škrla Filip, Škvain Patrik, Veselá Tereza, Veselý Jakub (K), Houžva Štěpán, Krčmář Martin, Sušeň Vojtěch,Dančák Šimon, Borek Jakub
Góly: Hady 3, Maty1, Kuba Veselý 2

Tak i mladším žákům to konečně začalo.

S nástupem školního roku se rozběhla i Krajská soutěž.  První kolo pro nás přineslo zápas s nádechem derby s týmem Juřinky. Stejně jako v našem případě, prošel i soupeř  spojením s týmem z Krhové.  Dříve než se dostanu k samotnému utkání, zmíním se krátce o přípravném období před začátkem soutěže.

Celý měsíc Srpen probíhaly 3x týdně tréninky s cílem přípravy na podzimní část soutěže.  Po spojení oddílu v rámci kategorie mladších žáků s týmem z Jablůnky, bylo v rámci přípravy hlavním cílem zajištění poznání nových členů a skloubení týmu, jak po stránce fotbalové, tak i lidské.  Z přípravných utkání jsme absolvovali  turnaj ve Viganticích, který byl pojat zejména jako kondiční příprava. Díky realitě letních prázdnin, byl turnaj pro 9 statečných více kondiční než bylo původně zamýšleno, protože v horkém dni absolvovat 8 utkání po 25 minutách je velká porce. Proto patří velká poklona všem zúčastněným, kteří předváděli velmi pohledný technický fotbal (dojem nejen můj, ale i reakce a  ohlasy od ostatních trenérů).

A teď již k začátku sezóny.

Jarčovská část týmu si velmi dobře pamatovala poslední měření sil s tímto soupeřem a zejména atmosféru odpovídající inteligenci přihlížejících “fanoušků“ rodičů, která zde minulou sezónu byla.  O to větší byla motivace zde tentokrát uspět.  Další věcí na kterou jsme byli zvědaví bylo, jak si povede tým po spojení v ostrém zápase. Čili premiéra jak pro hráče tak i pro trenéry.

Začátek utkání nám vychází na výbornou. První minuta, rychlý útok po pravém křídle a po průnikové přihrávce za obranu přichází Jáchymova přesná přihrávka před bránu na Hadyho, který přesnou střelou uklízí do sítě, 1:0.  Dalších 5 minut se nese ve znaku naší dominance na soupeřově půlce. Bohužel bez gólu. Po 10 minutách se i soupeř zvedá a hra se vyrovnává, ovšem bez vážného nebezpečí pro naši branku.  Po postupném prostřídání úvodní formace je vidět, že si kluci na sebe pořád zvykají a naše hra se vzdaluje od nastolené úrovně ze začátku zápasu.  Do poločasu přináší uklidnění druhým gólem do soupeřovi sítě Kuba Veselý, 2:0.

V přestávce předané pokyny klukům a Terezce očividně rezonovaly v hlavách i během druhé půle. Protože, zejména prvních 10 minut, bylo pro soupeře zničujících.  Rychlým napadáním a kombinací vůbec nenecháváme soupeře vyjet z jeho poloviny a v krátké době Hady finišuje svůj první hatrick v sezóně a Maty  zvyšuje po krásné střele už na 5:0.  V tuto si dovolím napsat, že kluci s Terezkou kombinačně a individuálně dominovali.  Driblink s míčem Filipa na pravém křídle před šestým gólem, kdy doslova umotal, povodil dva soupeře a nechal je u rohového praporku byl ukázkový. Pak poslal centr před bránu, který dopravil do sítě hlavou Kuba Borek.6:0  Konečnou podobu výsledku dává střelou po naražení si s Hadym Kuba Veselý. 7:0

Samozřejmě, že jsou i věci ke zlepšení, které utkání ukázalo. Pro některé například zjištění, že tempo soutěžního zápasu je takové, že nároky na kvalitu práce s míčem jsou vyšší. Pro další pak i prostor pro sáhnutí si do svědomí v přístupu v tréninku neb  ikdyž se minutáž na hřišti, díky častějšímu střídání snížila, tak i tak je pro některé max. výdrž ve hře 5 minut.  Vše se dá ovšem zlepšit.

Všem hráčům patří velká pochvala za předvedené nasazení a vůli nechat na hřišti vše a předvést své maximum.

Díky také všem fanouškům, kteří nás dorazili podpořit.

Trenéři Honza a David