U15-Úvod jarní části Krajské soutěže – konečně…

Chropyně - Jarcová/Jablůnka 3:1

Datum utkání: 08.04.2023 - 09:30
Sestava: Matěj,Šimon,Vojta,Kryštof,Marek Martin,Patrik,Kuba,Jáchym,Lukáš,Dominik a Dami

 

Po dlouhé zimní pauze, která byla vyplněna kvalitní kondiční a silovou přípravou nás čeká první ze tří těžkých zápasů, které odehrajeme na hřištích soupeřů. Hned první z nich nejtěžší na půdě lídra z Chropyně. Náš tým prošel pár změnami z nichž nejradikálnějším byl odchod Terezky do 1.FC Slovácko. Do kádru se naopak vrátil Jáša z Valmezu a také přestoupil Maty Vozák z Kelče, vrátili se i odchovanci klubu z Jarcové. Nicméně situace před zápasem je co se týče počtu hráčů kritická!!!

1 poločas:

Do utkání vstupujeme se 2 náhradníky a netradičním rozestavením 3-2-3-2,kdy na pozicích štítových záložníků obsazujeme Marka a Martina Krčmáře půjčeného z ml.žáků. Před utkáním probíráme taktické pokyny vzhledem k soupeři a taky novému rozestavení a hra může začít. A začíná pro nás strašně!

Chyba v rozehrávce v 1. minutě a prohráváme 1:0. Uklidňuji hráče a hraje se dál. Jestli někdo očekával útočnou drtivou převahu domácích tak je na omylu. Hra je vyrovnaná a ve středu pole se odehrává jeden souboj za druhým. Postupem času se nám daří dokonce díky rychlým protiútokům dostávat domácí obranu pod tlak a přicházejí i šance, které však zahazujeme. Pak přichází poslední minuta 1.poločasu a zbytečný faul Vojty a následnou penaltu domácí proměňují.

2.poločas:

O přestávce nabádám ogary k většímu napadání a zdravé agresivitě ve hře a ono to jde. Domácí najednou nevědí kudykam a hlavně Lukáš na hrotu jim dělá obrovské problémy svým důrazem. Z toho přichází šance, ze kterých se nám daří konečně jednu proměnit. To nám dává další sílu a domácí obrana neví kudykam. V době největšího náporu přichází ovšem krásná individuální akce jejich nejlepšího hráče a inkasujeme gól, na který bohužel už nestihneme reagovat.

Hodnocení zápasu je vzhledem k výsledku velmi kladné a to proto, že všichni až neuvěřitelně dodržovali taktické věci, které jsme si řekli a nakreslili a za druhé obrovská bojovnost. Vyzdvihovat někoho dělám nerad, ale dnes to byli oba štítoví záložníci a útočníci. Závěrem chci poděkovat tréňovi Milanovi za pomoc při trénincích a dalších věcech, tréňovi Broňovi, že neváhal a pomohl nám se zapůjčením Martina.

 

MP,IV,HP,DB