V DESETI SE FOTBAL NEHRAJE- U15

SK LOUKY: sd TJ SOKOL JAROVÁ/JABLŮNKA 4:2 (1:2)

Datum utkání: 18.09.2021 - 09:30
Odehraný čas: 2x35 minut
Sestava: Matěj H, Šimon, Terezka, Honza, Marek, Kuba V, Ondra Kov, Jonda, Jáša, Matěj K, Štěpa, Paťa, Filda
Góly: Jonda 2x

Hodnocení dnešního zápasu bude víc než stručné. Jak již napovídá nadpis, k dnešnímu utkání jsme měli k dispozici pouze deset našich kmenových hráčů. Jen díky pochopení Davida( trenéra U 13), který nám “zapůjčil” tři borce, jsme mohli odehrát utkání se ctí. A nutno podotknout, že se s tím Štěpa, Paťa a Filda popasovali na výbornou. Jistě, fyzický rozdíl byl viditelný, ovšem kluci “kila a centimetry” nahradili velikou bojovností. Moc díky, borci.

A naše absence? Nebudu tady rozpitvávat, proč kdo jak a z jakých důvodů. Toto si v nejblížší době vyřešíme interně. Alespoň u některých, takto to dál už nepůjde.

K samotnému utkání: I když nastupujeme ve značně okleštěné sestavě, kdy někteří musí na pro ně netypické posty, není to vzhledem k okolnostem vůbec špatné. Tedy krom první minuty, jak se již stává naší poněkud nemilou tradicí. Nekoncentrovaností a laksním přístupem hned po rozehrávání dostáváme branku. 0:1.

Zbytek první půle se nese ve fotbale od 16 po 16, kdy máme v držení míče převahu a soupeř hrozí z brejků. Díky naší “agresivitě” a důrazu se 2 x prosazuje Jonda a do kabin jdeme ve vedení 2:1.

Po přestávce se na obrazu hry nic nemění. My držíme balón, soupeř hrozí náběhy. Bohužel, při jednom takovém je náš Máťa v souboji s útočníkem pozdě a rozhodčí ho nemilosrdně vylučuje. Můžeme tady vést polemiku, zda li v žákovských kategoriích trestat hráče červenou kartou, ovšem tato byla udělena v duchu pravidel naprosto správně. A nic na tom nemění fakt, že je to teprve starší žák. “Matěji, nic se neděje. I z této situace si jistě vezmeš ponaučení. Roste z Tebe fantastický brankář a takováto situace Ti také pomůže v Tvém dalším učení a růstu a nakonec Tě posílí.”

Vzhledem k personální nouzi musí do brány Honza. Kluci z Louk ucítili šanci a zvýšili obrátky. Na naši branku se valil jeden útok za druhým a byla jen otázka času, kdy neodoláme. Dostáváme tři góly a tím zápas prakticky končí. Jakýs takýs platonický tlak v závěru nám ovoce nepřináší.

Pozitiva.

Dnes jste byli všichni do jednoho správně emočně nastaveni na zápas. Jestli to bylo způsobeno výše zmíněnými absencemi či konečně začínáte chápat, že ani bez tohoto se kvalitně fotbal hrát nedá, to ukáží příští zápasy. Chtěl bych věřit v to druhé.

Fyzická kondice: v každém utkání prokazujete, že toto je naše absolutně nejsilnější stránka. Super.

Negativa.

Těžko pochopitelné absence, alespoň některé.

Dnes málo kvalitní ofenzivní výkon celého týmu. Ale toto se dá přičíst nestandartní sestavě.

Hlavu vzhůru, borci. Příští týden nás čeká “domácí” dvojzápas Napajedla, Otrokovice. Věřím, že v nich nic neponecháte náhodě a všem i sobě dokážete, že fotbal umíme.

Poděkování patří samozřejmě také našim po hříchu nemnoha fanouškům, kteří nás dnes opět podporovali.

DB, IV, MP