VELKÁ BITVA-U15

SK Louky - TJ Sokol Jarcová 1:0 (0:0)

Datum utkání: 03.10.2020 - 10:00
Odehraný čas: 70 minut
Sestava: Maty, Kuba, Ondra Kov, Honza, Milan, Vašek V, Radim, Michal, Jonáš, Nelča, Peťa, Ondra Kor, Vašek K, Ondra H, Terezka, Jáša

Dnešní prosluněné dopoledne zajíždíme na horkou půdu prvního týmu tabulky SK Louky. Copak nás bude v této místní části Zlína čekat? K utkání vzhlížíme s lehkými obavami. Přece jen, naše nově tvořící se mužstvo je na začátku své fotbalové cesty. Jak se popasujeme s leaderem žebříčku? Tyto naše otázky ještě utvrzují předzápasové informace. Mirek se rozhodl přerušit svoji fotbalovou kariéru, Ondra Stančík je zraněný. Naštěstí je tady i jedna skvělá zpráva, Maty může chytat.

Pro dnešní zápas volíme rozestavení 3-5-2. Sázka na zahuštění středu hřiště se od první minuty jeví jako správná volba. Vnitřní trojúhelník Radim, Vašek V a Michal opanuje vlastní polovinu hřiště a pokud snad nějaký míč propadne, naši tři stopeři jej bezpečně získávají do své moci. Útočníci nenechají domácím obráncům ani vteřinu času a svým napadáním jim znemožňují kloudnou rozehrávku. A naši krajní záložníci absolovují nespočet sprintů po lajně. Zápas je naprosto vyrovnaný, i na šance. Nikdo z přítomných domácích diváků ani trenérů nevěří svým očím. Opravdu je tohle ten tým, který minule tak vysoko podlehl Napajedlům? Poločas končí 0:0.

Druhá půle začíná ve stejném duch jako ta první. Obě mužstva bojují o každý metr hrací plochy, o každý míč. Do 50 minuty je obraz hry neměnný, ovšem pak přichází  z naší strany hluchá desetiminutovka. Pokutové území je v obležení domácích. Najednou máme těžké nohy a přestáváme stíhat, nemáme žádný odražený míč. Dosavadní náročný způsob hry si vybírá svoji daň. Naštěstí máme v bráně čaroděje, do slova a do písmene. Maty svými zákroky přivádí všechny domácí diváky i hráče k zoufalství a i my mnohdy nevěřícně valíme oči, jaký že to vytáhl zákrok ze své brankářské torny. Tlak vrcholí sérií 4 rohových kopů. Při tom posledním nás skolil nešťaný odraz míče a bohužel si dáváme vlastní gól. Nutno sportovně uznat, že za poslední úsek hry si místní mužstvo tuto branku zasloužilo.

Ovšem tento okamžik naprosto mění rozložení sil na hřišti. Nevíme, kde borci v sobě našli další síly, ale posledních deset minut patří nám. Na domácí branku se valí jeden útok za druhým. Máme i trošku smůly, kdy nedokážeme ze dvou metrů dopravit míč do opuštěné branky. Domácí vysvobozuje až závěrečný hvizd rozhodčího. Všichni Jarčovští bojovníci padají vysílením na zem, mnohdy se slzami v očích. Nechali na kolbišti zcela všechno. Po zápase nám domácí trenéři gratulují k výkonu s hodnocením, že takto je fotbalově už dlouho žádný tým neprověřil.

Kluci a holky, celý realizák včetně našich fanoušků Vám skládá hlubokou poklonu. Jistě, v naší hře je logicky ještě velké množství nedostatků. Spousta situací jde řešit jinak. V pilování technických dovedností nás čeká spousta práce. Ale to Vy jistě také víte. Tady je obrovsky důležité, jak přistupujete k tréninkům a k zápasům, k fotbalu vůbec. A nejde tady jen o dnešní zápas. Na hře našeho týmu je vidět obrovský pokrok. Mač od mače. A vše začíná ve Vašich hlavách. Před sezónou jsme si pokládali otázku, jak zvládneme vytvořit úplně nový tým z hráčů, kteří se ani nikdy neviděli. Jak se s nastalou situací popasujete Vy. A tady se odpověď vynořila záhy. Utvořili jste charakterově naprosto zdravý kolektiv, který má předpoklady se rychle posouvat dopředu. Dnes jste to předvedli na plné čáře. Bojovali jste jeden za druhého, podporovali jste se a povzbuzovali navzájem. A my věříme, že v tomto duchu bude náš fotbalový vývoj pokračovat. A abychom nezapoměli: bereme Vás za slovo a očekáváme příští týden vítěztví, jak jste nám všichni do jednoho slíbili.

Obrovské díky patří i našim fanouškům. Neúnavně nás povzbuzovali celý zápas. I díky nim byl náš dnešní výkon výtečný.

Vaši trenéři I M M