“VELKÝ DOBRÝ” – U15

FK Chropyně : sd TJ Sokol Jarcová/Jablůnka 3:3 (0:3)

Datum utkání: 08.05.2022 - 09:30
Odehraný čas: 2x35 minut
Sestava: Matěj H, Kuba V, Ondra Kor, Vašek, Šimon, Jáchym, Terezka, Kuba M, Kuba H, Ondra Kov, Honza, Vojta, Petr
Góly: Kuba H, Honza, Petr

Jak jsem již avizoval minule, los tohoto kola naší soutěže nás poslal do Chropyně, kde jsme na půdě domácího FK svedli souboj s vedoucím týmem naší skupiny. No a páč my jsme hned za nimi, slibovalo dnešní dopoledne skvělý fotbalový zážitek. Ale bylo tomu skutečně tak? Potvrdili jsme stoupající formu i v tomto zápase? Odpověď na oba tyto dotazy je jednoznačná. ANO.

Bohužel, nemoci a zranění Marka nám dovolují nasadit do utkání pouze 13 hráčů. Navíc, po dvoudenních deštích se nám předvedlo jarní sluníčko ve své plné kráse a tak podmínky připomínají spíš tropické pásmo než Střední Moravu, kdy  vlhkost vzduchu je fakt šílená. Ale popereme se, ne?

Cestu autobusem využíváme k připomenutí toho, co nás tak zdobilo minulý týden. Bojovnost, pozitivní myšlení, absolutní koncentrace, mentální nastavení do zápasu. K tomu přidáváme poznatky ke hře soupeře a stanovujeme taktiku do dnešního mače. Vše je všem jasné, můžeme jít na to.

1. poločas patří naprosto a jednoznačně našemu týmu. Všichni do puntíku dodržují taktické pokyny ohledně rozestavení, pohybu bez míče a zahušťování prostoru. Kluci z Chropyně, ač dosud všechny soupeře drtili a přehrávali, tak jsou z našeho projevu úplně paf. Naší herní převahu navíc přetavujeme i v góly, kdy Hady, Honza a po něm i Petr s naprostým přehledem využívají své šance a s přehledem skórují. Sice se i v této fázi hry objevují na naší straně občas okýnka, kdy ne vždy jsme důslední, ale domácí borci je ne a ne využít. Stav o půli, 0:3.

2. poločas naopak patří našim dnešním hostitelům. My nedokážeme už tak důsledně dodržovat obranný blok. Logicky, klukům a Terezce v této “prádelně”,  v kombinaci s nemožností si alespoň na chvilku oddychnout na lávce, docházejí síly a nejsou již schopni tak precizně dodržovat taktické pokyny. Vše ale nahrazují bojovností a tolikrát omílaným mentálním nastavením. I v této části hry padají tři branky, bohužel všechny do naší sítě.

Konečný výsledek, 3:3. Remíza asi zasloužená. Se vší pokorou, tady je dobré si připomenout, že to je vůbec první bodová ztráta domácích v této soutěži, kdy až do teď všechny své soupeře nemilosrdně válcovali. Ostatně, po zápase nás zastavovali domácí trenéři i fanoušci, kdy na Váš výkon pěli jen a jen chválu.

Jednoduché zhodnocení závěrem. Celý coach staff i všichni okolo týmu jsou  na Vás,  a naprostrým právem, hrdí a pyšní. Dokazujete, že pokud CHCETE, můžete vše. Na nás je, aby se Vaše CHTĚNÍ stalo standartem pro veškerou Vaši činnost. Pak můžeme společně dokázat velké věci.

I dnes jste našim fanouškům připravili nezapomenutelné zážitky, za které nás odměnili neustálým povzbuzováním. Moc a moc jim děkujeme.

Čeká nás další týden plný fotbalu. Takže, dobře si odpočiňte, v úterý do toho šlápneme opět naplno.

JP, DB, IV, MP