VIKTORIA PODRUHÉ – U15

FC Viktoria Otrokovice : sd TJ Sokol Jarcová/Jablůnka 1:3 (0:2)

Datum utkání: 23.10.2021 - 09:30
Odehraný čas: 2x35 minut
Sestava: Maty H, Marek, Ondra Kor, Terezka, Šimon, Vojta, Kuba V, Ondra Kov, Kuba H, Jonda G, Honza, Vašek, Peťa, Maty K, Jonda K
Góly: Jonda G 2x, Honza

Naplno se nám roztočil kolotoč odvet. Dnes jsme zajížděli do Otrokovic, na půdu druhého týmu naší soutěže. Toho jsme sice v našem domácím zápase porazili, ovšem každý zápas je jiný a začíná za stavu 0:0. Na druhou stranu, vědomi si naší stále se zlepšující formy, přistupujeme k zápasu sice pokorně, ale sebevědomě.

Ondra Kor opět na stoperu, s úkolem uhlídat za každou cenu domácího kapitána, který nám minule nadělal tolik starostí. S upozorněním, že dnes to bude mít snad ještě těžší, vzhledem k většímu hřišti. Zápas začíná.

Nebudu se tu složitě rozepisovat, kdo, kdy, kde, jak a co. Prostě a jednoduše: Terezka a kluci naše pochybnosti rozptýlili ihned po úvodním hvizdu. Na naši naprostou dominanci byli domácí trenéři nuceni  zareagovat tak, že svého elitního hráče zhruba v 10. minutě stáhli z útoku mezi vlastní stopery, aby se alespoň takto snažili odvrátit pohromu. Celý první poločas se odehrával na polovině domácích. A jejich občasné odkopy bezpečně sbíral Maty H daleko před vlastní šestnáctkou. Naši převahu 2 x vyjádřil gólově Jonda G. Zkrácenou poločasovou pauzu jsme využili k občerstvení a prostřídání.

Začátek druhé půle, to byl dnes jediný časový úsek hry, kdy ta byla alespoň trochu vyrovnaná. Na vině ovšem nebylo zlepšení soupeře, nýbrž naše nekoncentrovanost a myslím, že pod dojmem obrazu hry v prvním dějství se také dostavilo z naší strany jisté uspokojení a nejspíš i podcenění. Toto však trvalo pouze cca 5 minut, pak se vše vrátilo do kolejí první půle. Jen dvě malinké kaňky na dnešním utkání.

Opět se nám naši převahu nepodařilo přetavit ve větší porci branek. Kdyby jste jen dneska viděli, co se dá taky nedat. Ale nebojte, to taky přijde.

Obdržená branka. Chybu v rozehrávce před naším pokutovým územím potrestali kluci z Otrokovic svojí jedinou nebezpečnou střelou v dnešním mači. A ta byla tak nešťastně tečovaná, že si Maty H  nemohl připsat čisté konto. Nevadí, za týden je další pokus.

Dnes jsme si zápas užili, jak již dlouho ne. Borci na hřišti i my na lávce. Krásné fotbalové dopoledne. A největší pozitivum? Že bylo úplně jedno, kdo je zrovna z našich hráčů na hřišti a na jakém nastoupil postu. Týmový herní výkon byl stále konzistentní, ať hrál Lojza či Pepa.

Nálada v autobusu cestou zpátky odpovídala dnešnímu rozpoložení. A taky jste si zasloužili za dnešní výkon odměnu v podobě návštěvy “mekáče”, i když to jako trenéři samozřejmě nemůžeme podporovat. Ale co! Pro jednou se svět nezboří, že? 🙂

Všem, do jednoho, dnes náleží veliká pochvala. Za přístup, herní projev, za vystupování. Jak psal šéftréňa v gratulaci, je to skvělá vizitka pro náš klub i pro vás samotné.

Obrovské poděkování patří našim fanouškům, kteří si dozajista užili zápas stejně jako my a kterým právem náležela závěrečná děkovačka.

JP, DB, IV, MP