VIKTORIA – U15

sd TJ SOKOL JARCOVÁ/JABLŮNKA : FC VIKTORIA OTROKOVICE 4:3 (2:2)

Datum utkání: 28.09.2021 - 09:30
Odehraný čas: 2x35 minut
Sestava: Matěj H, Marek, Ondra Kor, Vašek, Šimon, Kuba H, Terezka, Ondra Kov, Jáša, Jonda G, Honza, Kuba V, Matěj K
Góly: Kuba H 2x, Jonda 2x

Dnes další mistrák, tentokrát dohrávané druhé kolo proti klukům z Otrokovic. Opět v Jablůnce, letos již naposledy. Dle výsledků, postavení v tabulce i z “historických” zkušeností by nás měl čekat nejtěžší možný soupeř v soutěži. Opravdu?

Scházíme se v momentálně skoro nejsilnějším složení, které vzhledem k zdravotnímu stavu a úrovni trénovanosti můžeme dát dohromady. I pro to si opět, jak je již v poslední době našim zvykem, můžeme zaimprovizovat a dovolit si postavit některé hráče na pro ně nezvyklé posty. Dneska “Koryto” na stoperovi a Terezka na “šestce”.

Zápas začíná jako ve snu. V první minutě Jonda zakončuje nádhernou kombinaci celé naší “ofenz”, kdy se borcům z Otrokovic musí točit hlava ještě teď, 1:0. V minutě šesté to samé jako přes kopírák, jen Jonymu  zakončení znemožňuje gólman soupeře faulem v pokutovém území. Penalta naprosto jasná. Míč si s klidem sobě vlastním bere Kuba H a posílá brankáře na opačnou stranu, 2:0. My na lávce s tréňou Ivem jen nevěřícně kroutíme hlavami. To že jsou ti frajeři, ze kterých máme mít obavy? Ovšem ihned nám vyvstanou vzpomínky na Bezměrov, kdy utkání začalo podobně a jaké z toho bylo nakonec drama? No, snad to dnes nedopustíme.

Kluci z Otrokovic pochopili, že do fotbalové bitvy se s námi pouštět nemůžou. Přeskupili se a my vzápětí začali chápat, proč jsou jejich výsledky takové, jaké jsou. Nechci se opakovat, ale krom mužstev z Bezměrova a z Napajedel je tato soutěž plná týmů “jednoho hráče”. A ten z města pneumatik je jedním slovem jedinečný. Na takového hráče jsme ještě nenarazili. Silný, dynamický, skvěle technicky i rychlostně vybavený. Svými kvalitami jednoznačně převyšuje tuto soutěž.

Nás i naši zálohu od tohoto okamžiku začalo bolet za krkem. Na hráče s číslem 11 začal létat jeden vysoký a dlouhý míč za druhým. Během třech minut bylo vyrovnáno. Okamžitě otáčíme stopery a Ondra Kor má jediný úkol. Nenechat už toho kluka rozběhnout s míčem. Pokyn je jasný. Atakovat ho ihned při zpracovávání a znechutit mu to. Ovšem ne vždy se mu to daří. Jeho občasné soft bránění nás málem přivádí k šílenství a jen maximální úsilí všech obranných hráčů mu znemožňuje přidat další branky. Na Ondrovu obranu, nikdy se s takovýme způsobem hry nesetkal a bylo to pro něj absolutně nové.

A já musel být dnes v první půli zdaleka “nejhlasitější” za dobu působení u týmu. Tolik taktických chyb jsme neudělali za letošní sezónu dohromady jako za dnešní první půli. Špatné dostupování, otevírání prostoru, chaotické vystupování z bloku. Až jsem si občas myslel, že se mi to zdá. Naštěstí, do poločasu se už skóre nemění.

V poločasové pauze přichází důrazná domluva. Všem beze zbytku opakujeme a připomínáme základní zásady bránění v bloku. Krajním hráčům extra vysvětlujeme, který prostor je “jejich” a kde už jim vypomáhají střeďáci tak, aby jsme byli co nejkompaktnější. A Ondrovi na jeho vlastní kúži demonstruju, jaký je rozdíl mezi klidem na zpracování a hru pod tlakem. V závěru přestávky borcům připomínáme, že jsme daleko fotbalovější než náš dnešní soupeř a že je třeba toho využít.

Začátek druhé půle, DEJA VU. Jonda doklepnutím do prázdné branky zakončuje naši kombinaci na jeden dotek, 3:2. V 39 minutě Hady zakončuje samostatný únik, 4:2. Říkáme si, tady snad podobnost s prvním dějstvím končí. A taky že jo. ” Koryto” svůj part v druhé půli rozehrál naprosto famózně a nejlepšího playera hostí absolutně vymazává. Pouze ve 44 minutě neuhlídáme jeho náběh při hostujícím rohu a dovolujeme mu zkompletovat hattrick. To však nejde připsat jen Ondrovi, chyba byla v postavení celé bránící řady.

Zbytek utkání se nese v duchu naprosto bezzubé snahy soupeře o nakopávání na svého kapitána a Ondrovu dominanci v soubojích. Kdyby to nebylo pouze o gól, dovolil bych si prohlásit, že jsme si v klidu došli pro vítěztví. Závěrečný hvizd sudího pouze ztvrdil fakt, že hráči Otrokovic poznali výsledkovou porážku v soutěžním utkání po víc jako roce.  A naše herní vítěztví, kdy jsme po fotbalové stránce dominovali ve všech činnostech. Po právu jsme si tak mohli vychutnat děkovačku před početným publikem.

Nebyl bych to ale já, kdybych si odpustil i trochu té kritiky. “Borci, herní výkon se vždy skládá ze čtyř nedílných součástí. Technická, taktická, kondiční a emoční. Pokud jedna z nich v utkání nějak hapruje, vždy je to problém. Paradoxně, dnes to byla ta, kterou jsme se až do teď mohli chlubit. Taktika, která nám obzvlášť v první půli dělala veliké problémy. Jasně, nové rozestavění, nezvyklé posty, to vše mohlo hrát svojí roli. Pro to je třeba přistupovat v tréninkovém procesu s maximálním úsilí k jakékoliv činnosti, tedy i k taktickému nácviku. Dneska jste se přesvědčili, že se to rozhodně vyplatí.”

Za druhou půli si vás všech 13, kteří se účastnili dnešního utkání, zasloužíte velikánskou pochvalu. BRAVO.

Ještě bych se chtěl v krátkosti vrátit k “našim odpadlíkům”. Kluci, ve čtvrtek je další trénik. Pokud máte chuť s námi zažívat podobné chvilky radosti jako dnes, moc rádi vás na něm uvítáme a popřípadě vše probereme. JSME TÝM.

Dnešní vítěztví patří také našim fanouškům, kteří byli naprosto skvělí a svým neúnavným povzbuzováním nám nedovolili ani na chvíli polevit. Bez vás bychom to nedokázali, děkujeme.

JP, DB, IV MP