VÍTĚZNÁ DERNIÉRA U12 POD HOSTÝNEM

FK Bystřice p. Hostýnem : Jarcová-Jablůnka 1:7

Datum utkání: 10.10.2020 - 11:15
Odehraný čas: 60 minut (2*30)
Góly: Hady 4x, Kryštof 1x, Jáchym 1x, Kuba Borek 1x

K poslednímu utkání před nucenou pauzou jsme zajížděli do Slavkova u Hostýnu, kde své utkání hrává FK Bystřice pod Hostýnem. Znovu si dovolím zavzpomínat na minulou sezónu a utkání, které jsme zde odehráli  na podzim minulého roku. A to v tom smyslu, že tehdy to byla s domácím týmem řežba jako u Slavkova ležícího více na jihu a v čase o pár set let nazpátky.  Ovšem stejně jako Napoleon tenkrát i my jsme minulé utkání zde vyhráli.  A se stejným cílem jsme pod vrch Hostýn dorazili i letos.

V naší minulé, premiérové, sezóně v Krajské soutěži jsme se logicky v každém utkání, tak říkajíc, rozkoukávali a čekali s jakou kvalitou hry soupeř na nás vyrukuje. Nyní si dovolím tvrdit, že do každého utkání jdeme s plnou vírou v naše schopnosti a s cílem praktikovat naši hru, kombinační, technickou, po zemi a soupeř ať si reaguje.  S tejné to bylo i tentokrát.

Před utkáním proběhla, po zkušenostech z minulého kola v Loukách, informační schůzka s trenérem soupeře a rozhodčím, kde jsme si vyjasnili rovinu pravidel a jejich výklad.

K utkání nastupujeme se všemi dostupnými hráči a s vědomím, že se jedná o poslední utkání na předem neurčenou dobu, proto šla nominace na základě výkonů v tréninku zcela bokem.  Vědomí přicházející pauzy se zcela postaralo o správné nažhavení hráčů na utkání.  Od začátku jezdí všichni hráči na hřišti jako pily a s vysokým nasazením plní instrukce dané před zápasem v šatně.  Můžeme směle říci, že od začátku dominujeme ve hře jeden na jednoho a v přímočaré kombinaci směrem dopředu. Akce, kličky, kombinace se valí vpřed časem od úvodního hvizdu rozhodčího.

Je trochu škoda, že naše utkání hrajeme po zápase starších žáků, kdy ve spojení se stavem hřiště po deštích z předcházejících dnů, je terén kvalitně poorán a kombinace v některých částech hrací plochy je, no spíše není dost dobře možná.

Ovšem to nám vůbec nebrání v raketovém vstupu do utkání, kdy je v osmé minutě stav 0:2. Hady v obou případech úřaduje, netradičně, svou pravou nohou. První gól padá po individuální akci zakončené střelou a druhý vypracovává Jáchym jedním ze svých mnoha průniků po pravé straně a krásné přihrávce do prostoru před bránu. Hady předskakuje obránce a střílí k tyči.  Další gól přidává v 14 minutě Kuba Borek, kdy utahuje razantní střelu po zemi k tyči.  A ukazuje, že když se nezakloní při střele, tak dokáže trefovat přesně.  0:3

Útočné nájezdy z naší strany pokračují i v druhé půlce prvního poločasu. Jáchym na své pravé straně znovu a znovu předkládá jednu přihrávku před bránu za druhou. Jednou zpětnou na prostor penalty pro, z druhé vlny nabíhajícího Džejkyho (Kubu Veselého), po druhé Hadymu, jehož střelu brankář vyráží až ke kraji pokutového území, kde je Kryštof dříve než soupeř a v souboji posílá střelu pod břevno. 0:4

Za další chvíli přichází velmi krásný moment a akce. Kryštof přechází elegantně od levé postranní čáry na malém prostoru čistým driblingem přes dva soupeře, (díky pane Trávník), se zvednutou hlavou vede míč na střed, mezi dvěma protihráči posílá křížem přihrávku na pravou stranu Filipovi, který z první sklepává do běhu na Jáchyma. Ten obchází driblingem obránce, přihraje Hadymu a ten uklízí dělovkou z levačky do brány. 0:5 v 21 minutě zápasu.  Do přestávky se ještě trefuje Jáchym a korunuje tak svůj výkon v prvním poločase.  0:6

Druhou půli soupeř nastupuje s vyšším zápalem a hned po začátku snižuje po hezké kombinaci v našem pokutovém území.  Střídáme v rychlém tempu a kluci i Terezka rotují po pozicích. Snažíme se, aby si každý užil svůj podíl z utkání. Druhá půle i díky velké rotaci již není z naší strany takový ofenzivní uragán, ovšem o to více se kluci zocelují v poziční hře a dalších činnostech. Skóre se mění již pouze jednou a Hady uzavírá konečný účet na 1:7.

Je samozřejmé, že vždy hrajete i tak jak vám soupeř dovolí, ovšem dnes jsme soupeře přehrávali ve spoustě dovedností a hráli svou hru. Velká pochvala všem. Kluci s Terezkou hráli přesně tak, jak jsme si to před utkáním řekli. Užívali si hru a fotbal jako takový a tak to má být, tak je to správné.

Velký díky, jako vždy, patří rodičů, fanouškům, kteří i přes vládní omezení fandili z prostor pro ně vymezených. A také doprovodnému technickému týmu v čele s kondičním trenérem.  Díky moc.

Pevně věříme, že se k fotbalu vrátíme co nejdříve.

Zdar a sílu přejí trenéři Honza a David