VYDŘENÉ DOMÁCÍ UTKÁNÍ U13

sd TJ Sokol Jarcová/FK Jablůnka - SK Louky 5:4 (2:1)

Datum utkání: 20.05.2023 - 11:15
Odehraný čas: 2 × 30 minut
Sestava: Max, Jakub, Robin, Martin, Kamča, Tomáš, Vašek, Honza
Góly: Vašek 3x, Martin, Víťa

V sobotu jsme odehráli další mistrovský zápas v domácím prostředí. Po výhře v Karlovicích bylo důležité potvrdit tři body dovezené z venkovního zápasu. Úvod zápasu tomu nasvědčoval, když ve 3. minutě hlavou z rohu vsítil domácí Vašek na 1:0 že to bude zápas, který bychom měli zvládnout. Byli jsme aktivní a soupeř se chvílemi hledal. V polovině 1. poločasu hosté podnikli rychlí protiútok a bylo to 1:1. Hostům narostla křídla a najednou jich bylo plné hřiště. Vypracovali si ještě další šance, ale domácí obrana s naším brankářem Maxem si poradila. Když se blížil poločasový konec Martin se rozhodl sám založit protiútok na soupeřovu polovinu a jeho nechytatelná střela skončili v sítí hostí a stav se měnil ve prospěch domácích 2:1.

Druhý poločas hosté vycítili, že si můžou odvést z Jarcové nějaké body a všechno vrhli do útoku. To se jim podařilo, když využili nepozornost naší obrany a stav se měnil 2:2. Domácí byli chvíli zaskočeni, ale brzo se oklepali. Založili jsme  rychlí protiútok a faul v šestnáctce na našeho hráče rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Víťa a jeho střela k tyči opět znamenala vedení 3:2. Jenomže hosté nesložili zbraně. Ihned po rozehrání míče a  nepozornost domácích hráčů snížili na 3:3. Bylo třeba mužstvo namotivovat a vyhecovat, že utkání končí hvizdem rozhodčího. Když se 12 minut před koncem zápasu pěkně uvolnil Vašek a jeho střela skončila v brance hostí, myslel jsem si, že zápas už dotáhneme do vítězného konce. Ale v sobotu měla naše obrana den otevřených dveří. Opět nedůraz v osobních soubojích se hosté dostali před naší branku a na střelu z blízka byl náš Max krátký a stav se znovu měnil 4:4. Už se zdálo že se na skóre nic nezmění. Do konce zápasu chybělo nějaké tři minuty, když náš kapitán Vašek dostal na polovině hřiště míč jeho perfektní uvolnění jeden na jednoho a střela trefená do levé šibenice branky znamenala vedení 5:4. Hosté už nenašli sílu na vyrovnání a když rozhodčí pískl do píšťalky a ukončil zápas vypukla nefalšovaná radost z vítězství.

Děkuji celému mužstvu za vydřený zápas a přesvědčili sami sebe, že když se bojuje do poslední minuty, tak přijdou ty slastné pocity vítěze. Musím ale ještě pochválit našeho Vaška, který se prokázal jako pravý kapitán. Dal tři branky a jeho výkon strhnout mužstvo bylo ukázkové. Díky.

Trenér: Blinka Bronislav