VYROVNANÁ BITVA-PART 1 – U15

sd TJ SOKOL JARCOVÁ/JABLŮNKA : TJ FS NAPAJEDLA 0:1 (0:0))

Datum utkání: 25.09.2021 - 09:30
Odehraný čas: 2x35 minut
Sestava: Ondra Kor, Marek, Vašek, Terezka, Šimon, Vojta, Jonda G, Ondra Kov, Kuba H, Matěj K, Honza, Jonda K

Dnes dopoledne hostíme v Jablůnce kluky z Napajedel. Bohužel ani dnes nejsme komplet. Matěj si “odpykává” trest za minulý týden a tak jsme znova nuceni řešit gólmanskou otázku. Páč chybí i U13  Domča, musíme sáhnout do našich “kádrových rezerv” a taháme z klobouku Ondru Korytáře. Že nikdy nechytal? No a! Při našem plánovaném způsobu hry dnes potřebujeme spíš zadního stopera než brankáře. Ondra je rychlý, má celkem obstojnou rozehru nohou a to je přesně to, co dnes potřebujeme.

Opět mícháme sestavou. Zkoušíme borce na pro ně netypických postech, takže Terezka dnes na levém stoperu, Jonda G na štítovém halvovi a Honza na hrotu. Uvidíme, co to přinese.

Úvodní desetiminutovka patří soupeři. Zjevně jsme narazili na tým, který kráčí po stejné fotbalové cestě jako my. Žádné nakopávání, snaha o konstruktivní kombinaci v každé situaci. Naše to dokonale zaskočilo. Postupně pochopili, že to dnes bez běhání opravdu nepůjde a zhruba od desáté minuty se hra vyrovnává. Díky důraznému dostupování čím dál tím častěji držíme míč na našich kopačkách a zřídka kdy pouštíme kluky z po za Zlína na naši polovinu. A když už, je připraven Ondra Kor a bezpečně likviduje jakýkoliv náběh soupeře. Tady je na místě pochvala pro Hrabiho, který za bránou působí jako dokonalý “loutkovodič” a diriguje Ondru, kde má stát, kdy vyběhnout a kdy se naopak stáhnout. Dobrá práce od obou.

Ovšem, naše ofenzivní snaha končí vždy před šestnáctkou soupeře. Přemíra snahy jako kdyby nám svazovala nohy. Proto náš tlak vyznívá platonicky. Jedinou střelu na bránu vysílá Honza v samotném závěru poločasu. K naší smůle ovšem trefuje jen břevínko.

Druhý poločas probíhá jako přes kopírák, jen v opačném gardu. Jsou to kluci z Napajedel, kteří mají častěji míč na kopačkách. Postupně se u některých z našich projevuje tréninkové manko z posledních 14 dní, ať již vinou nemocí či zranění. A také fyzická převaha soupeře. Bojujeme, dřeme. A když už soupeř dobyde naše pokutové území, vychytá je Ondra, byť značně neortodoxním stylem, kdy jde do všeho nohama napřed. Ale co, historie se neptá.

Bohužel, v poslední minutě neuhlídáme prostor před naší brankou a inkasujeme. Následuje závěrečný hvizd výborného rozhodčího. Všichni naši do jednoho padají zmarem, únavou, ale hlavně zklamáním. U některých se objevují i slzy. Možná by byla dnes spravedlivější remíza, ale na kdyby a možná se nehraje.

Dnes si opět zasloužíte pochvalu za emoční nastavení. Pokud budeme takto pokračovat, spolu se zdokonalováním dovedností se začnou dostavovat  výsledky, i když to není až tak důležité v této etapě vašeho fotbalového vývoje. Chce to jen vytrvat, uvidíte.

Abych nezapoměl, vítám zpátky u nás v týmu Jondu K, který se po “nepatrné”, skoro roční pauze rozhodl vrátit k tomuto nádhernému sportu.

Bohužel, i dnes musím řešit nepříjemnosti. Jak jsem již psal v článku po minulém zápase, někteří kluci stále nechápou, že fotbal je kolektivní sport a svým, v některých případech velmi laksním přístupem poškozují celý tým. Proto dotyční, kteří, ač byli dnes nominovaní k utkaní, se bez omluvy nedostavili a nechali mužstvo na holičkách, nebudou až do odvolání nominováni k dalším zápasům. ” Kluci, pokud svojí tréninkovou morálkou a pílí v následujícím období dokážete, že se chcete vrátit zpět, budeme jen rádi. V opačném případě, ač je mi to velmi líto, nebudeme s vámi dále počítat.”

V úterý, opět v Jablůnce nás čeká asi nejtěžší soupeř, Otrokovice. Věřím, že navážeme na naše poslední výkony a statečně se porveme.

Děkujeme za velikou podporu našim fanouškům, dnes jsme v nich měli opravdu dvanáctého hráče.

DB, JP, MP