VYROVNANÁ BITVA-PART 2 – U13

sd TJ SOKOL JAROVÁ/JABLŮNKA : TJ FS NAPAJEDLA 6:4 (3:2)

Datum utkání: 25.09.2021 - 11:15
Odehraný čas: 2x30 minut
Sestava: Maruška, Amálka, Rozálka, Terezka, Martin, Kryštof, Paťa, Ondra G, Štěpa, Vojtíšek, Jenda V, Filda
Góly: Paťa 3x, Filda 2x, Maruška

Plni očekávání jsme dnes dopoledne přivítali borce z Napajedel. A pročpak že očekávání?

Zde je otázek poněkud vícero. Ta hlavní zní: potvrdíme naši stále se zlepšující formu a navážeme naší hrou na předcházející zápasy? Obzvláště, když se musíme obejít, stejně jako U 15, bez stabilního brankáře a celý první poločas bez Fildy, našeho kapitána? Dokážeme tyto absence dnes nahradit?

Brankář: tady volba tréni Davida padá na Marťu. Stejně jako my, u starších žáků, hledá borce, kerý je rychlý, obratný a s kvalitní rozehrávkou.

Fildu uprostřed zálohy “zastupuje” Štěpán. Je tady úvodní hvizd, jdeme na to.

Kluci z Napajedel se prezentují sympatickou hrou, kdy se snaží , stejně jako náš tým hrát kombinační a líbivý fotbal. My ovšem nezůstáváme pozadu a bojujeme o každou píď hřiště. A nutno poznamenat, že úspěšně. Tady si dovolím přidat několik svých postřehů.

1) Evidentně se začíná projevovat tvrdá fyzická příprava tréni Davida. I když jste, borci, na začátku brblali, nyní poznáváte, jak vám to jde k duhu. Najednou jste rychlejší, silnější, vytrvalejší. Dovolíte si, vzhledem k lepšící se fyzické kondici i věci, ke kterým jste ještě docela nedávno neměli odvahu.

2) Ti mladší a méně zkušenější z vás začínáte vedle Marušky, Terezky, Fildy, Pati, Martina a Štěpy jít výkonostně nahoru. A musím konstatovat, že je to pohled velmi příjemný a sympatický. Již nespoléháte jen na ně, sami si začínáte na hřišti dovolovat fotbalové věci a tím posouváte celý tým nahoru. A výše zmínění vám v tom neúnavně pomáhají. Takto to má být, takto se má prezentovat fotbalový tým.

3) I když dnes Filda  v první půli chyběl, na naši hře to nebylo příliš znát. Jistě, Filip je skvělý fotbalista a těžko se nahrazuje. Ale vy jste to dnes takřka dokázali. Bravo.

4) Dnes jsme spoustu z vás zkoušeli na pro vás atypckých postech. A všichni do jednoho jste obstáli se ctí. Jeden příklad za všechny: kdo z vás si dokázal třeba Jendu V představit na krajním záložníkovi? A vidíte.

Ano, byly v naší hře i nedostatky. Ale to je v tomhle věku zákonité a normální. Pokud budete k tréninkům a zápasům všichni přistupovat tak jako doposud, budete se jich postupně zbavovat a budete neustále růst. Ještě to potrvá, ale máte velmi dobře “našlápnuto”.

Dnes to byla vyrovnaná fotbalová bitva. Nutno ovšem poznamenat, že vzhledem k průběhu a obrazu hry je vaše vítěztví naprosto zasloužené, gratulujeme.

Musíme také poděkovat našim fanouškům za neúnavné povzbuzování. Moc si vás vážíme a potřebujeme vás. Díky.

DB, HP, JP, MP