ZIMNÍ LIGA VLADIMÍRA ŠTĚPÁNA U-12

10.12.2017

ODEHRÁNO:
9. prosince 2017, 9:00 až 12:00

ČAS:
4 × utkání  po 18 minutách (celkem 72 minut).

SESTAVA:
Maty, Paťa, Vojta, Honza, Radim, Vašek, Martin, Václav, Ondra, Milan,

Tj Sokol Jarcová – SK Zašová 1926 3:2
Na úvod nás čekal kvalitní soupeř ze Zašové. V minulém týdnu jsme s nimi odehráli utkání v Korni a čekal jsem co na nás Ondra s Vaškem vymyslí. Tento soupeř byl, je a bude vždy nepříjemný, protože jejich obratnost a dovednosti patří k těm lepším v okresu. Mé obavy se potvrdily. SKZ se ujímá vedení krásnou a nechytatelnou střelou Roba Koňaříka, jenž vymetl pavučinu Matějovy brány. My bojujeme dále. Ano bojujeme… Začínýá se projevovat nervozita na našich hráčích. Míč, se kterým hrajeme, je mírně podhuštěný a klukům dělá obrovský problém. Rozhodčí nám sporným posouzením malé domů daruje penaltu. Martin v klidu proměňuje 1:1. Kluci se následně uklidnili a začínají srovnávat krok s SKZ. Zlepšení potvrzujeme druhou brankou Martina z halfvoleje po krásném a rychlém autu Vaška. Ve hře dále pokračujeme, ale kluci evidentně nejsou ve své kůži. Netuším co se odehrávalo v jejich hlavách? Vnitřní přemotivovanost? Nezkušenost? Musím pořádně nastudovat video z tohoto utkání. Polevujeme a náš důraz před vlastní bránou je bych spíš nazval nedůrazem. Soupeř nás trestá srovnáním. Míč nás neposlouchá, vyložené šance neproměňujeme. Jediné co nám nechybí je bojovnost. 40 sekund před koncem Radim dostává krásnou kolmici po kombinaci Honzy s Vaškem a mění remízové utkání v naši výhru. Uf. Máme to za sebou.
GÓLY: 2 × Martin , 1 × Radim.

Tj Sokol Jarcová – TJ Valašské Meziříčí 6:0
Po prvních minutách musím konstatovat, že VM přijelo ve velmi oslabené sestavě. Od začátku diktujeme tempo hry. Větší prostor dostává druhá čtyřka. Neproměňování šancí pokračuje. Herně slabé. Oslabené mužstvo VM musíme porážet přesvědčivěji naší kombinační hrou. Opravdu dnes kluky nepoznávám. No nevím jak dopadneme proti Dolní Bečvě.
GÓLY: 3 × Vašek , 2 × Radim, 1 × Milan.

Tj Sokol Jarcová – FC Dolní Bečva 1:3
Po necelé hodině pauzy nastupujeme proti klukům z Dolní Bečvy, které jsme na podzim porazili přesvědčivě 8:2. To co jsme předváděli na Bečvách se snažíme předvádět i v hale. Soupeř nám nabízí hned v 10 sekundě svou špatnou rozehrávkou před vlastní branou gólovku a Martin ji proměňuje. Klid a přesvědčení, že klukům pauza pomohla, byl ovšem předčasný. Přicházím na to, že mé rozhodnutí nechat v bráně Matěje je chybné. Před turnajem jsem totiž klukům v kabině oznámil, že první dva zápasy bude chytat Matěj a druhé dva Honza. Za chyby se platí a i já se musím z toho poučit. Tím jasně říkám, že Matěj chytal dobře, ale v hale potřebujeme od brankáře kvalitní rozehrávku nohou. Soupeř po minutě srovnává po našem nedůrazu před vlastní brankou. Pokračujeme v neproměňování gólových šancí. Pomalu se vytrácí naše kombinační hra a nejsme schopni udržet míč na nohou. Výsledkem byl druhý gól Bečvy. Dávají nám gól naší zbraní. Matěj si vykládá s Václavem a soupeř po rychle rozehraném rohu zasouvá do naprosto prázdné brány! Nervozita mezi kluky stoupá a míč nás ne a ne poslouchat. Motá se nám pod nohama, narážečky, které trénujeme nevychází, střely jsou nedůrazné, ale stále bojujeme. Věřil jsme klukům, že to dáme. Bohužel 5 minut před koncem dostáváme třetí gól po chybě Václava, měním brankáře a věřím, že to dáme (v uších mi zní MIRAI – Když nemůžeš,…). Přes následný tlak se nám nedaří protlačit míč do brány. Kombinujeme, střílíme, tlačíme a bušíme. Kluci z Bečvy byli prostě dnes lepším a vyrovnaným týmem.
GÓLY: 1 × Martin.

Tj Sokol Jarcová – TJ Kelč 3:0
Utkání se odvíjí podobně jako s VM. Ovšem kanárci patří k těm těžším soupeřům v naši skupině. Tak jako celý turnaj je to hitparáda neproměňování šancí. Kelč nepouštíme za půlku a buší a bušíme. Je to otázka času. Pět minut před koncem při posledním střídání turnaje první čtyřka dokazuje po právu proč je ta „první“! Zavíráme soupeře na jeho půlce a postupně Martin s Radimem strhávají vítězství na naši stranu.
GÓLY: 2 × Radim, 1 × Martin.

Dnešní turnaj mi odkryl naše nedokonalosti v celé své kráse. Máme opravdu na čem pracovat. Můj dík dnes patří Radimovi za předvedenou hru a 5 vstřelených branek a Milanovi za aktivní hru dopředu i dozadu.

Opět se ukázalo, že naše tvrdé jádro patří k inventáři našeho týmu. Rodiče nezklamali a přišli nás povzbudit, za což jim patří můj obrovský dík. Sami mohli posoudit naši hru a vidět jak na to jsme. Nebýt Vás, byly by ochozy v Zašovské hale naprosto prázdné a tiché, což si naše děti nezaslouží! Děkuji.

POZNÁMKA:
Pro bližší informace o výsledcích a průběžné tabulce můžete kliknout zde.

Tomáš

Foto: © Julius Ficek, 2017
Foto: © Tomáš Drábek, 2017