ZIMNÍ PŘÍPRAVA V PLNÉM PROUDU- U19

Nespíme, nezahálíme. Jen o nás není tolik slyšet. Tak jako by to mělo fungovat v každém fotbalovém týmu, i my využíváme toto období k rozvoji našich hráčů. Tréninkový proces je neustále “živý organismus” a tento čas je přímo ideální k nabírání další svaloviny a ke zlepšování všeobecné fyzické připravenosti. Neopomínáme také mentální a taktické  části vývoje. Jen toho balónu je prozatím tak nějak pomálu. Ale to se už co nevidět změní.

Zatímco listopad a prosinec jsme se věnovali fyziu celého těla, tak leden byl zaměřen na striktně objemovou část přípravy, kdy borci a Terezka polykaly až neskutečné metry naběhané v intervalech v maximálnám zatížení. Právě probíhající měsíc se věnujeme explozivní síle, výbušnosti a rychlosti všobecně. No a v březnu konečně přijde na řadu fotbal jako takový.

Jasně, nikoho už tak “bolavé” období moc netěší. Proto k tréninkovým jednotkám zaměřeným na výše popsané ještě zařazujeme víkendové PU, kdy my trenéři z hlediska metodického striktně sledujeme právě probíhající části. Kluci si alespoň v těchto zápasem upomenou, že jsou fotbalisti.

Využíváme skvělých podmínek, které nám oba naše oddíly za pomocí vedení obcí vytváří. Takže náš MSA areál v Jarcové, školní hřiště s umělým povrchem v Jablůnce a posilovnu Truegym bratrů Hladilových ve VM.

A tady musím vyjádřit náš obdiv k celé naší partě, kdy nedbaje nástrahů počasí a obrovské dřině, kterou jim ordinujeme, vždy vše odmakají naplno. A taky je to na jejich pohybu a postavách vidět. Je to obrovská investice do jejich i naší budoucnosti.Pochopili, že se jim to v celém roce bohatě vrátí.

Ale abych jen nechválil, malinko se zastavím u přáteláků, které jsme až doposud odehráli. Jak jsem již říkal, tyto zápasy by nyní pro hráče samotné měly být jakási odměna za práci. Ovšem my trenéři pak pochopitelně sledujeme své cíle. Proto do každého mače vstupujeme s jasně daným úkolem, ovšem ne herním, nýbrž taktickým. Takže v minulých kláních to byla organizace hry samotnými hráči a dnes jedinným úkolem byla komunikace. A tady, sebekriticky i kriticky, moc se nám to nedaří. Třeba dnes jsem byl místy až nepříčetný. Ale to se časem poddá. Je třeba pokračovat v nastavené cestě. A jen tak pro zajímavost: pokud budete namítat, co že zas mám, že výsledky neodpovídají mé kritice, tak vězte: mě jako mládežnického trenéra nikdy nebudou zajímat výsledky ani v mistrovské sezóně, natož tak v přípravném období. A na tomdle mém názoru nic nezmění ani kvalitní soupeři, se kterými jsme se dopokavaď potkali a ani ten velký počet gólů, které v nich skórujeme. Leží mi na srdci pouze a jen rozvoj hráčů jako takových. Na výsledky ať pak hledí v mužských kategoriích.

Přikládáme i pár fotek a videí k přiblížení představy, čím vším musí tahle báječná parta procházet.

JP, DB, IV, MP